Dolores Forever – It’s Nothing

Dolores Forever - It's Nothing album cover

Zo gedurende het jaar luister ik veel albums en veel laat ik onbesproken. Soms keer ik later terug bij een album omdat ik het achteraf gezien toch wel heel goed vind. Dat geldt ook bij It’s Nothing van de indie pop band Dolores Forever. Ze maken een memorabel debuutalbum en het mag naar mijn mening nog veel meer waardering krijgen dan het op dit moment krijgt.

Dolores Forever, prachtige naam, bestaat uit Hannah en Julia. Hannah komt uit Yorkshire en Julia komt uit Kopenhagen. Ze werden een aantal jaren bij elkaar gebracht door een gemeenschappelijke vriend en kort daarna begonnen ze samen muziek te maken. Beiden hebben een achtergrond in muziek en songs schrijven, één en één is twee en zo geschiedde.

Zoals met zoveel van dit soort bandjes begon het allemaal met een aantal singles om de luisteraar kennis te laten maken. Met Dolores Forever is het de afgelopen jaren best hard gegaan, ondanks dat ze nog geen volwaardig debuutalbum hadden. Er werden optredens gegeven op Glastonbury, Reading & Leeds en een eerste headline show in Omeara, Londen.

Ook op stream platforms doet Dolores Forever het behoorlijk goed en weten leuk te scoren. Als ik luister naar een album zoals It’s Nothing begrijp ik het succes wel. De songs klinken lekker in het gehoor, het bevat boordevol energie en er wordt een prettig tempo gehouden. Alle ingrediënten om populair te worden zijn aanwezig met dit debuutalbum. Het doet alles goed.

It’s Nothing heeft een hele fijne inkleuring qua productie en iedere song bevat heerlijk refreinen en catchy melodieën. Dolores Forever maakt flink gebruik van elektronica, alhoewel je ook instrumenten hoort zoals drums, gitaren en piano. Het klinkt geweldig in de oren en de dames hebben met elkaar een geweldige dynamiek. Als ik luister naar dit album krijg ik soms Taylor Swift vibes.

It’s Nothing is het debuutalbum en Dolores Forever heeft hier jaren naar toe gewerkt. De beste songs zijn geselecteerd en vandaar dat de kwaliteit meer dan aanwezig is. Waar ik naar benieuwd ben is hoe ze zich staande houden met het altijd lastige tweede album. Ze zullen minder tijd hebben om songs te schrijven en ze zullen aangezien ze inmiddels succes hebben in Groot-Brittannië meer prestatiedruk ervaren. De komende tijd ligt de focus nog op It’s Nothing, liefhebbers van indie muziek moeten dit album horen. Dolores Forever kan weleens is heel groot gaan worden.