Denison Witmer – Anything At All

Denison Witmer - Anything At All album cover

Singer-songwriter Denison Witmer is al best een lange tijd actief in de muziekwereld, maar daadwerkelijk een groot publiek bereiken lukt hem niet echt. Dat kan met zijn nieuwe album Anything At All gaan veranderen, want het album is geproduceerd door niemand minder dan Sufjan Stevens. En als je een van de grootste folkartiesten van deze huidige tijd aan je zijde hebt dan kan succes niet uitblijven.

Anything At All is uitgebracht op het platenlabel van Sufjan Stevens, Asthmatic Kitty. Overigens is dit niet het eerste album van Denison Witmer op dit platenlabel en verscheen er in het verleden al een paar albums. Toch een beetje opmerkelijk te noemen, want ik heb weinig van de albums gehoord en er is niet veel gedaan om het te promoten. Dat is met dit nieuwe album helemaal anders.

Want voor Anything At All is alles gedaan om Asthmatic Kitty en Sufjan Stevens samen te brengen met Denison Witmer. Zo wordt er op streamplatforms duidelijk gemaakt dat de plaat geproduceerd is door Sufjan Stevens. En luister je naar het album dan ontkom je er ook niet aan Sufjan vibes te horen. Deze folkartiest is klaar om het groter te maken met zijn muzikale carrière.

En dat lijkt hem te gaan lukken, want als je naar de Spotify statistieken kijkt dan weet Anything At All het aardig te doen en blijkt het Sufjan effect goed te werken. Natuurlijk moeten de songs ook aanspreken en gelukkig doet dat het. Het zijn namelijk hele fraaie en toch soms ook bijzondere folksongs en kunt ze heel goed vergelijken met de muziek van Sufjan Stevens.  

Duidelijk dat Denison Witmer en Sufjan Stevens goede vrienden met elkaar zijn en dat is niet alleen te horen aan de muzikale inkleuring. Ook de teksten tonen veel gelijkenissen. Sufjan is tegenwoordig van het rustige thuisleven met een eigen tuintje enzo. Ook Denison Witmer zingt op Anything At All zonder zorgen over zijn tuintje en wat voor planten hij laat groeien. En hij vindt de diversiteit aan vogels interessant. 

Al met al levert het een prachtig rijk klinkend album op waarmee je je geen moment hoeft te vervelen. Denison Witmer is duidelijk een ervaren singer-songwriter en weet zijn songs met veel overtuiging, maar ook met veel rust te brengen. Anything At All is omgeven door Sufjan invloeden en dat is helemaal niet erg. Want alles wat hij maakt en produceert is de moeite waard en stelt niet teleur. Folksongs om lekker van te genieten, zeker nu met dit ietsjes warmere weer.