Het is dringen in het pop genre en vooral de vrouwen zijn in grote getallen vertegenwoordigd. Bijna iedere week komen er wel interessante albums uit en het wordt je niet makkelijk gemaakt. De keuze was snel gemaakt om aandacht te besteden aan Hi, It’s Nice to Meet Me van de Australische singer-songwriter Mia Wray. Heel eenvoudig, want het album klonk gelijk goed en maakt een uitstekende indruk.
Mia Wray is geboren in Noosa, Queensland en is al best een tijd bezig om haar muzikale carrière vorm te geven en op te starten. Dat deed ze eerst met wat eigen geproduceerde EP’s en in 2020 debuteerde officieel met een eerste single. Vervolgens mocht ze op toer met artiesten zoals The Teskey Brothers en Vance Joy en won ze in Australië een aantal prestigieuze awards.
In het begin focuste Mia Wray zich vooral op soul, blues en folk muziek. Allemaal leuk en aardig zal ze hebben bedacht, maar heel lucratief is dat natuurlijk niet. Zeker in een land als Australië zijn dit soort genres wat minder populair en het is moeilijk om er wat aan te verdienen. Vandaar dat ze de afgelopen jaren de keuze heeft gemaakt om zich meer te concentreren op het pop genre.
En met pop kan Mia Wray veel meer en weet inmiddels netjes te scoren bij het publiek. Hi, It’s Nice to Meet Me is dan ook echt een puur pop album zonder de scherpe randjes. De songs op dit album klinken heel toegankelijk en zijn gemaakt voor de hitlijsten. Er is niet veel nodig om de muziek te waarderen en wat dat betreft is deze Australische goed geslaagd met haar eerste album.
Het recept mag bekend zijn bij dit soort artiesten. Er wordt veel gebruik gemaakt van de piano, hier en daar wat strijkers en drums. Mia Wray maakt met Hi, It’s Nice to Meet Me niet een heel opzienbarend album wat de muziekscene zal gaan opschudden, maar de songs zijn helemaal niet onaardig en weten een blijvende indruk te maken. En de zang is honingzoet en perfect geschikt voor dit soort pop songs.
Dat Mia Wray bescheiden succesjes in Australië boekt met Hi, It’s Nice to Meet Me verbaast mij dan ook helemaal niet. Ze beschikt duidelijk over het talent om kwalitatieve pop songs te produceren en net wat beter te klinken dan de honderden anderen binnen het genre. Vooralsnog blijft ze haar ding doen in Australië en staan er veel shows op de planning, maar dit album mag ook elders opgemerkt worden, want slecht is het allerminst. Niet om heel moeilijk over te doen, pop songs zoals het hoort.