Kathleen Edwards – Billionaire

Kathleen Edwards - Billionaire album cover

Singer-songwriter Kathleen Edwards had er vijf jaar geleden helemaal genoeg van. Ze wilde niets meer te maken hebben met de muzikale wereld en alles wat erbij kwam kijken. Maar zoals je ziet begon haar nieuwe leven ver weg van muziek toch een beetje saai te worden en klom ze weer in de pen. Dit keer met hernieuwde energie en vol met passie. Dat levert met Billionaire een zeer fraai album op.

Overigens beweegt Kathleen Edwards zich al lange tijd door het muzikale universum, want haar debuutalbum Failer verscheen alweer begin deze eeuw. In de tussentijd is ze niet heel erg productief geweest met een handjevol albums. Maar ze heeft voor zichzelf een naam opgebouwd en wordt voor haar werk goed genoeg gewaardeerd. Op een houtje bijten hoeft ze niet te doen.

Dat Kathleen Edwards een naam is met een reputatie is wel te merken met wie ze voor Billionaire kon samenwerken. Niemand minder dan de bekende Americana artiest Jason Isbell deed de productie. Ja, de enige echte, en het blijkt dat hij tijdens zijn werk met zijn band The 400 Unit en soloalbums ook nog tijd heeft om in de studio te gaan met andere artiesten. Hij drukt zijn stempel nadrukkelijk op Billionaire.

Als je een beetje bekend bent met de muziek van Jason Isbell dan weet je dat hij een fantastische gitaarspeler is. Zijn gitaar nam hij mee tijdens de productie van Billionaire en dat levert in een aantal songs op het album een zeer fraai geluid op. Kathleen Edwards maakte de juiste keuze om met hem samen te werken, want de songs klinken gelaagd, rijk en variërend. Het album luistert dan ook lekker weg.

Maar niet alleen Jason Isbell mag de credits krijgen voor de hoogwaardige kwaliteit songs op Billionaire, want ook de stem van Kathleen Edwards kan er wat van. Ze doet haar ding al een hele lange tijd en dat hoor je aan alles. Ze zingt haar songs met zoveel overtuiging en het klinkt werkelijk waar geweldig. Heel mooie stem, misschien wel een van de betere in het Americana genre.

De energie is weer terug bij Kathleen Edwards om wat van haar muzikale carrière te maken en dat is goed nieuws. Je hoort aan alles dat er tijdens de productie van Billionaire met veel plezier muziek is gemaakt en dat levert een mooi en goed album op. De toekomst ziet er rooskleurig uit en Kathleen Edwards staat de komende tijd weer volop op het podium. Met dit nieuwe album beschikt ze in ieder geval over een aantal hele sterke songs om weer indruk te maken op haar publiek.