Nederland is nu niet echt een land om als alternatieve band groot succes te bereiken. Er zijn maar een paar echt bekende bands en ook zij kijken vaak naar het buitenland om op te treden om er een bestaan van te maken. Het is allemaal heel beperkt, maar dat zegt niets over de kwaliteit van de muziek, want veel indie bandjes kunnen met gemak de concurrentie aan met landen zoals Groot-Brittannië en Amerika. De Amsterdamse POM is zo’n indie bandje en laten dit jaar voor het eerst van zich horen met debuutalbum Enlightened, Baby.
Alhoewel Enlightened, Baby een alleraardigst indie album is, merk je ook dat POM het vooralsnog moet doen met relatief weinig publiek. Het merendeel van de muziekluisteraars in Nederland kiezen voor andere genres en de muziek van deze band blijkt nog altijd een niche te zijn. Ik vind het altijd jammer om te zien dat dit soort artiesten een geweldig album maken, maar het vervolgens moeten bekopen met minimale luisteraars.
Enlightened, Baby doet naar mijn mening alles goed en weet de luisteraar vanaf het begin voor zich te winnen. De songs bevatten een prettige energie met intensief gebruik van de basgitaar, elektrische gitaar, drums en elektronica. Als je een woord moet vermijden met POM is het wel saai, want dat wordt het namelijk geen moment. Je hoort hier een actieve en talentvolle band met veel passie voor het muziekvak.
Muzikaal gezien mogen we dan ook echt niet klagen wat er te horen is op Enlightened, Baby en ik denk dan ook dat liefhebbers van genres zoals indie, pop en punk hier best wat mee kunnen. Wat mij ook aanspreekt aan dit album is hoe frontvrouw Liza haar zang weet te gebruiken. Ze heeft een vorm van ADHD en dat drukke is duidelijk te horen aan haar stem. Juist niet in negatieve zin, het past perfect bij de energieke instrumentatie van de rest van de band.
POM zal met dit album dus niet het grote publiek gaan aanspreken, maar ze kunnen best wat bereiken en wat bekender worden dan ze op dit moment zijn. Ik zou er niet raar van staan te kijken als ze in de nabije toekomst wat grotere optredens kunnen gaan geven. Met een album zoals Enlightened, Baby hebben ze in ieder geval sterk songmateriaal om indruk te maken op het publiek.
Of POM daadwerkelijk bekender gaat worden moet we gaan zien, maar met dit debuutalbum laten ze in ieder geval horen deze potentie te hebben. Enlightened, Baby is makkelijk om naar te luisteren en het zijn catchy songs voor een groot publiek. Nederland is op dit moment dus niet echt een land om als alternatieve band massaal te worden, maar als POM het slim aanpakt kijken ze ook naar het buitenland. Dat ze met Enlightened, Baby een album gemaakt hebben dat de wereldse concurrentie aankan, is meer dan duidelijk. Prettig en vrolijk album.