The Wilder Blue – Cinco

The Wilder Blue - Cinco album cover

Altijd leuk om te zien dat bepaalde bands zich door de jaren heen enorm ontwikkelen en een groot publiek weten te bereiken. The Wilder Blue is precies zo’n band en ik was er zes jaar geleden al bij toen ze debuteerde met het Hill Country album. Blijkt dat ze heel actief in de studio zijn, want het net verschenen album Cinco is alweer de vijfde. Hoewel soms zo’n hoge productiviteit kan zorgen voor inspiratiegebrek is dat hier absoluut niet het geval. Integendeel.

De leidende man van The Wilder Blue is en blijft natuurlijk nog steeds Zane Williams. Hij had voordat hij deze band begon al een lang leven achter de rug als soloartiest, maar heel bekend in de alternatieve country scene was hij niet. Dat veranderde allemaal toen hij in 2020 Hill Country uitbracht. Inderdaad een heel sterk debuut en het zette de band op de kaart in de wereld van country.

Het succes is zodoende niet onopgemerkt gebleven en The Wilder Blue kreeg met latere albums de kans om samen te werken met behoorlijk grote namen. Luke Combs vindt de muziek van deze gasten wel goed en deed ook een duet met de band op Super Natural. Ook een naam zoals Brent Cobb komt langs, niet de minste in de country scene. Het zegt heel veel wat The Wilder Blue binnen zo’n korte tijd heeft weten te bereiken.

The Wilder Blue is dus geen band van het stilzitten, want na het uitstekende Still In The Runnin’ van vorig jaar verscheen recentelijk Cinco. Wat mag je na zoveel albums binnen een aantal jaar nog verwachten? Het is niet zo dat er heel veel nieuwe wegen worden opgezocht, maar het is wel zo dat Zane Williams en zijn sterrenband weer heel fraaie en fantastische country songs weten af te leveren.

Deze band is dynamisch en dat tonen ze in alles. De muzikale inkleuring is variërend met gebruik van veel traditionele instrumenten waardoor ze nog steeds authentiek en oprecht blijven. Zane Williams neemt vaak de leiding met zijn stem, maar ze maken ook de keuze om andere bandleden te laten zingen. Qua teksten rouleren ze ook met elkaar en voor Cinco lieten ze zelfs voor het eerst een Nashville songwriter mee schrijven. In beweging blijven dus om steeds weer een zo’n goed mogelijk album af te leveren.

Een goed mogelijk album afleveren is The Wilder Blue met Cinco weer gelukt en ik moet eerlijk zeggen dat ik hier weer heel enthousiast over ben. Hoewel dit niet op kan tegen het geweldige debuut Hill Country vind ik Cinco niet veel minder dan alle andere albums. Ook hier toont Zane Williams en zijn band aan dat ze een van de betere alternatieve country bands van het moment zijn en dat ze terecht succes met hun muziek hebben. Ik vroeg mij zes jaar geleden af of The Wilder Blue een blijvertje is. Het antwoord moge duidelijk zijn.