Damn Tall Buildings – The Universe Is Hungry

Damn Tall Buildings - The Universe Is Hungry album cover

Als ik naar Bluegrass wil luisteren dan gaat het vaak om een combinatie met andere genres. Voor pure Bluegrass moet ik echt in de stemming zijn. Ik vind het veel interessanter dat er andere genres worden bij betrokken zoals folk en rock. Damn Tall Buildings uit Brooklyn weet precies dat te doen, een folk Bluegrass band waarbij de songs toegankelijk zijn gehouden en een plezier zijn om naar te luisteren.

Damn Tall Buildings zijn Avery Ballotta (fiddle, vocals), Max Capistran (gitaar, banjo, vocals) en Sasha Dubyk (upright bass, vocals). Ze maken Amerika al meer dan tien jaar onveilig met hun energieke muziek en doen dat helemaal niet zo onaardig. Inmiddels is de band al een paar albums verder en krijgen hun originele songs genoeg waardering van muziekcritici en het publiek.

Het lijkt het zoveelste bandje, Damn Tall Buildings, maar er is iets unieks aan. Het unieke is dat ze een eigen studio in Brooklyn hebben en zowel de kant van muziekproductie als bijna alle andere randzaken in eigen beheer houden. Het opnemen, produceren, mixen en dergelijk doet Damn Tall Buildings helemaal zelf, maar ook het maken van cover art, social media, marketing campagnes en het regelen van fysieke cd’s en lp’s doen ze zelf. Best knap. 

The Universe Is Hungry is hoe ik mijn Bluegrass dus graag hoor. Klopt dat er genoeg fiddles te horen zijn, alsmede andere instrumenten zoals gitaren, banjo’s, mandolines, drums en bass. Maar de muziek blijft toegankelijk en is niet lastig om op te pakken. Met pure Bluegrass vind ik dat minder het geval en daar moet ik echt in de stemming voor zijn. Damn Tall Buildings weet uitstekend diverse genres met elkaar te vermengen.

Over de muziek helemaal geen kwaad woord en Damn Tall Buildings houdt het tempo er op The Universe Is Hungry lekker in. Dat gaat uiteraard vanzelfsprekend goed samen met de zang. Alle drie de bandleden hebben een aandeel en klinken harmonieus geweldig. Solo of als samenzang, Damn Tall Buildings weet het op een energieke wijze te brengen en weten hun songs indrukwekkend tot leven te brengen. 

Het is niet zo dat Damn Tall Buildings veel luisteraars weet te bereiken met hun muziek, maar binnen het relatief kleine wereldje van Bluegrass weten ze het in Amerika helemaal niet slecht te doen. Ze moeten het dan ook niet hebben van de opbrengsten van hun albums, maar meer de liveshows. Daar weten ze het publiek voor zich te winnen en kunnen er mee verdienen. Met The Universe Is Hungry is voor de rest helemaal niets mis mee. Liefhebbers van folk- of Bluegrass muziek kunnen dit zonder problemen luisteren.