Het is altijd prettig als Jason Isbell van zich laat horen met nieuwe muziek. Niet heel vreemd, want hij heeft inmiddels een indrukwekkend oeuvre opgebouwd met prachtige albums en ieder nieuw werk is weer een feest. Het is alweer een tijdje geleden dat hij zonder zijn band The 400 Unit muziek uitbracht, maar dit jaar is het zover met Foxes in the Snow. Een album met alleen maar akoestische songs, het is gedurfd.
Het vorige album zonder The 400 Unit is een tijd geleden, namelijk Something More Than Free (2015). In de tussentijd is er enorm veel gebeurd en is Jason Isbell een van de grootste Americana artiesten geworden. Hij heeft succes met zijn albums en er staan in zijn huis maar liefst zes Grammy Awards. Luister naar zijn albums en je zult begrijpen waarom.
Jason Isbell heeft in een ver verleden te maken gehad met een drankverslaving, maar heeft dit overwonnen en staat tegenwoordig aan de goede kant. Om zich bezig te houden is hij super productief met nieuwe muziek produceren en intensief shows geven. Ook mag hij zich inmiddels een acteur noemen en is hij binnenkort te zien in een nieuwe film genaamd One Spoon of Chocolate.
Niet alles is rozengeur en maneschijn in het leven van Jason Isbell, want zijn relatie met Amanda Shires is al een tijdje over en dat zal vast een lastige periode voor hem zijn geweest. Maar goed, het heeft gelukkig weinig invloed gehad op het produceren van nieuwe songs, want wat hij op Foxes in the Snow ons laat horen zijn sterke intense akoestische songs met karakter.
Het is tegenwoordig wat, alleen een akoestische gitaar en je verhalen. Jason Isbell kiest met Foxes in the Snow niet de makkelijkste weg, maar het resultaat mag er zijn hoor. Het is even wennen aan de sobere muzikale inkleuring, maar met zijn vertrouwde stem en mooie lyrics maken dit album toch uitzonderlijk goed en waar verveling tijdens het luisteren geen moment toeslaat.
Jason Isbell is een geliefde Americana artiest over de gehele wereld en ik zie hem met Foxes in the Snow gewoon weer scoren en weer vele awards winnen. Als hij een onbekende artiest was geweest had dat met dit album natuurlijk niet gelukt. Maar hij heeft door de jaren heen een goede reputatie opgebouwd en dan verdien je de prijzen gewoon. Foxes in the Snow is voor liefhebbers van de akoestische gitaar en mooie verhalen, en niet meer dan dat.