Ole Kirkeng – Cowboy Lie Detector Machine

Ole Kirkeng - Cowboy Lie Detector Machine album cover

Noorwegen blijkt een verrassende, levendige en bloeiende muziekscene te hebben waar van alles te beleven is. Ik noem zomaar even namen als Malin Pettersen, Tuvaband, Darling West en Signe Marie Rustad. Er zijn er veel meer en muziek maken kunnen ze. Americana artiest Ole Kirkeng is er ook zo’n eentje. En hoewel hij pas aan het begin staat van zijn muzikale carrière heeft hij in Noorwegen binnen korte tijd een sterke reputatie opgebouwd en laat dit jaar van zich horen met zijn nieuwe album Cowboy Lie Detector Machine.

Ole Kirkeng geeft aan dat hij niet heeft geprobeerd om een Amerikaans album te maken, maar een album dat doet denken aan Oslo, waar de thuisbasis is. Toch moet ik tijdens het luisteren denken aan Amerika, want er wordt genoeg gebruik gemaakt van bijvoorbeeld traditionele instrumenten zoals de pedal steels. Het is niet zo dat als je gaat luisteren naar Cowboy Lie Detector Machine, je zou denken dat dit uit Noorwegen komt. 

Eigenlijk ook niet heel vreemd dat de Amerikaanse invloeden toch duidelijk hoorbaar zijn, want Ole Kirkeng heeft genoeg ervaringen met het land en de muziek. Het begin van zijn muzikale carrière begon hij in de band van Courtney Marie Andrews en mocht optreden met artiesten zoals Molly Tuttle, Bonny Light Horseman, Willie Carlisle en S.G. Goodman. Allemaal Amerikaanse artiesten pur sang.

En dan te bedenken dat Cowboy Lie Detector Machine ook nog eens mede-geproduceerd is door Dominic Billett. Deze producer is bekend van zijn werk met artiesten zoals Phosphorescent, Andrew Combs en Erin Rae. Hij woont op dit moment in Nashville en ook hij heeft zeker een aandeel gehad om dit album Amerikaans te maken, wat in principe niet erg is, want steeds meer mensen in Europa leren tegenwoordig country en Americana kennen.  

Heel weinig mis met Cowboy Lie Detector Machine en je merkt ondanks dat Ole Kirkeng nog redelijk jong is ervaren genoeg is om kwalitatieve songs te produceren. Samen met zijn band klinkt de muzikale inkleuring rijk, gelaagd en ook de stem van Kirkeng laat niets te wensen over. Luister ook eens zo nu en dan naar de teksten, want dat kan humoristisch zijn, maar kent ook wat melancholie en harde eerlijkheid. 

Ole Kirkeng won in Noorwegen al wat prestigieuze awards en Cowboy Lie Detector Machine zou hem dit jaar nog bekender en groter moeten maken. Met het album is helemaal niets mis mee, want alle songs zijn kwalitatief hoogstaand en gemaakt om veel Americana en country luisteraars aan te spreken. Vooral in het westen van Europa worden deze genres steeds populairder en ik hoop voor Ole Kirkeng dat hij als artiest zijnde mee kan delen in de vreugde.