Ik bespreek nagenoeg geen albums met alleen maar covers, want meestal vind ik de originele songs veel beter klinken en daardoor is zo’n album echt overbodig. Maar sommige artiesten geef ik het voordeel van de twijfel omdat ze als artiest al een bepaalde status hebben verworven. De Zweedse singer-songwriter Jesper Lindell is er zo een, want zijn albums hebben altijd wel wat en daardoor ben ik met oprechte interesse naar 3614 Jackson Highway gaan luisteren. Een coversalbum met oude klassiekers uit Muscle Shoals.
Het is overigens niet alleen dat ik Jesper Lindell als artiest enorm waardeer, maar ook zeker omdat 3614 Jackson Highway deze maand verscheen op de eerste positie van de EuroAmericana Chart. Aardig om iedere maand naar deze chart te kijken, want de reporters hebben altijd redelijk wat waardevolle tips. Dus ja, veel journalisten uit Europa waren enthousiast over dit album, dus ik kon het simpelweg niet negeren.
Jesper Lindell reisde met zijn band af naar Amerika om zowel in Muscle Shoals als Memphis een album te produceren met alleen maar covers uit vervlogen tijden. Op zich is dit niet eens zo heel erg bijzonder, maar wat dit verhaal zo bijzonder maakt is dat ze met absurd weinig tijd de albums hebben geproduceerd. Zoals dat vroeger ook zo was. Weinig studiotijd, maar toch magie creëren van oude klassiekers omgetoverd tot eigen versies.
Het is Jesper Lindell en zijn band, ondanks de minimale tijd, goed gelukt. Ik moet eerlijk toegeven dat ik maar heel af en toe naar oude muziek uit Muscle Shoals luister en vandaar dat veel van de songs op 3614 Jackson Highway, waar dit is geproduceerd, mij weinig zeggen. En dat maakt het natuurlijk voor mij persoonlijk nog interessanter, want je luistert in principe naar een nieuw album.
Wat duidelijk wordt is dat alle songs op hele fraaie en vakkundige wijze zijn geproduceerd en dat er echt veel werk is verzet. Jesper Lindell heeft er alles aan gedaan om dat magische van Muscle Shoals in zijn songs te verwerken. Je kunt dan ook veel instrumenten zoals blazers en gitaren verwachten en uiteraard ook de achtergrondkoortjes. En dat gevoel van soul komt niet alleen door de muzikale inkleuring, maar ook door de authentieke en gave stem van Jesper Lindell.
3614 Jackson Highway is het eerste deel van de pelgrimstocht naar Amerika van Jesper Lindell en zijn band en later dit jaar zou het andere album moeten gaan verschijnen wat in Memphis is geproduceerd. Dit eerste album vind ik in ieder geval meer dan geslaagd en het is een album dat ook best mee kan in deze huidige tijd. Als je kennis hebt van oude muziek uit het zuiden van Amerika dan zal het een feest van herkenning zijn. Ben je dat niet, dan luister je gewoon naar een nieuw album van Jesper Lindell. Hoe dan ook, ze leveren oerdegelijke soulmuziek af. Zo’n toppositie in de EuroAmericana Chart is helemaal verdiend.