Brigitte Calls Me Baby – Irreversible

Brigitte Calls Me Baby - Irreversible album cover

De poprockband Brigitte Calls Me Baby wist met The Future Is Our Way Out (2024) een enorm goed debuutalbum te produceren en werd dan ook terecht bejubeld door zowel muziekcritici als luisteraars. De muziek van deze band is heel catchy en gemaakt voor een groot publiek. Door het succes kon een nieuw album niet uitblijven en gelukkig is er al snel een opvolger verschenen in de vorm van Irreversible. 

Brigitte Calls Me Baby, uit Chicago, doet niet al te veel moeite om op andere popbands te lijken. De eerste vergelijking tijdens het luisteren van het debuutalbum is onmiskenbaar The Smiths. De band, onder leiding van frontman Wes Leavins, doet er bewust alles aan om aan ze herinnerd te worden en alhoewel soms het kopiëren van andere bands verkeerd uitpakt, doet dat het hier geen moment. 

Ook op Irreversible zijn The Smiths niet ver weg en dat stoort bij mij in ieder geval geen moment. Wes Leavins is een jonge Morrissey en de muzikale inkleuring doet veel denken aan de iconische band uit het verleden. Toch weet Brigitte Calls Me Baby heel eigentijds te klinken en kan het album met gemak mee met de huidige tijd. Een aantal songs van dit album kunnen zonder problemen verschijnen in de hitlijsten.

Je merkte het al aan The Future Is Our Way Out, maar Brigitte Calls Me Baby neemt hun muzikale carrière serieus. Ze hebben de afgelopen jaren enorm veel op het podium gestaan en zijn zodoende steeds populairder geworden. Het doel van deze band is om het publiek te vermaken en dat doen ze met heerlijke popsongs met hier en daar wat rockinvloeden. De formule werkt en deze formule is ook op Irreversible niet uitgewerkt. 

In het verleden werd er samengewerkt met de enige echte Dave Cobb, een producer bekend van zijn werk met grote namen in de country en Americana wereld. Maar ook voor Irreversible kreeg Brigitte Calls Me Baby de mogelijkheid om met producers van naam te werken. Lawrence en Yves Rothman zaten beiden achter de knoppen om te zorgen dat dit album net zo goed als het debuutalbum zou worden, al dan niet beter.

Ik weet het wel, ik vind Irreversible net even constanter dan de eerste. Brigitte Calls Me Baby heeft ondanks de relatief korte productietijd het voor elkaar gekregen een nog beter album te maken. Deze band staat pas aan het begin, maar ze leveren fantastische nieuwe songs af en zullen het uitstekend live gaan doen. Als je Brigitte Calls Me Baby niet kent en je hebt interesse in goede alternatieve popsongs, dan zou je naar Irreversible moeten luisteren. Muziek om vrolijk van te worden. Meer van hetzelfde volgend album? Geen probleem.